Projekt – Posílení kapacit půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek 

 

Domácí hospic Nablízku, z.ú. z Lysé nad Labem již osm let nabízí své služby také občanům z okolních měst a obcí do vzdálenosti 30 km, tedy i obyvatelům MAS Střední Polabí. 

 

Na Brandýsku je o naše komplexní služby stále větší zájem, a proto jsme prostřednictvím vyhlášené dotace požádali MAS Střední Polabí, z.s., resp. Dobročinný obchod Dobromysl, o opětovnou finanční podporu. Jako poskytovatele sociálních služeb nás o nové dotační výzvě na letošní rok informovala mailem přímo MAS Střední Polabí z.s.  Projekt „Posílení kapacit půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek“ odráží fakt, že se (nejen) v tomto regionu zájem o zápůjčku zdravotních a kompenzačních pomůcek stále zvyšuje. Vzrůstá i počet dní zápůjčky. Např. v roce 2022 jsme v ORP Brandýs nad Labem – Stará Boleslav1 zapůjčili 81 pomůcek po dobu 3255 dní. V předchozím roce to bylo 67 pomůcek a 3013 dní zápůjčky. 
S žádostí o finanční podporu ve výši 20 000 Kč na nákup dvou invalidních vozíků a přesouvacího prkna jsme uspěli. Jsme za to velice vděční. Pomůcky jsme měli již předběžně poptané, takže jakmile dorazily peníze na účet, hned jsme je objednali, aby klientům mohly sloužit co možná nejdříve.  

Půjčovna zdravotních a kompenzačních pomůcek jako fakultativní sociální služba smysluplně doplňuje naše komplexní služby paliativní péče. Zahrnují zdravotní péči, včetně Ambulance paliativní medicíny, odborné sociální poradenství, možnost terapeutické pomoci a duchovní podpory a také pozůstalostní péči. Více o našich službách na www.hospic-lysa.cz. 

 

Máme radost, že je o půjčování pomůcek rostoucí zájem. Znamená to, že se stále větší množství lidí rozhoduje pečovat o své blízké doma.  Jsme vděčni za DOBRO věnované z Dobromyslu našim klientům. 

Markéta Literová